Ecos Elektronik Kodlama Makina Otomasyon Sistemleri Ltd. Şti.

Solunum ve Cerrahi Maskeleri Kodlama Hizmeti

Solunum ve Cerrahi Maskeleri Kodlama Hizmeti

Koranavirüs (Covid 19), solunum yolu salgıları (öksürme, hapşırma, konuşma vb.) ile dışarı atılan damlacıklar yolu ile bulaşır. Bu damlacıkların büyüklüğü 0.5 mikron civarındadır. Hasta bireylerin öksürme ve hapşırma sonrasında etrafa saçtıkları damlacıklara diğer bireylerin elleri ile temas sonrasında ellerin ağız, burun ve göz mukozasına götürülmesi ile bulaş mümkündür. Bu yüzden korunmak için maske kullanımı gerekir.

Maskeler ise "Cerrahi Maskeler" ve "Solunum Maskeleri" olmak üzere ikiye ayrılırlar.

Cerrahi Maske

Cerrahi maske gevşek takılan, burnu ve ağızı kapatan tek yönlü koruma özelliğine sahip maskedir. Maske kullananı değil, karşısındaki bireyi korumak tasarlanmıştır. Ve cerrahi maskelerin büyük çoğunluğu kendilerine atanmış bir güvenlik standartlarına (örneğin NIOSH Amerikan İş Güvenliği ve Sağlığı Ulusal Enstitüsü veya EN) sahip değildirler.

Solunum Maskeleri

Solunum maskeleri yüz koruması oluşturmak için tasarlanmış olup, yüze sıkı oturan ve sızdırmazlık özelliği cerrahi maskeye nazaran daha fazla olan maskelerdir. Valfsiz respiratürler hem hava girişini hem de hava akışını filtreleyerek iki yönlü iyi koruma sağlar.

Solunum Maskesi Standartları

Amerikan İş Güvenliği ve Sağlığı Ulusal Enstitü (NIOSH) tarafından belirlenen iş sağlığı ve güvenliği standartlarına göre FDA tarafından onaylanarak belge alan solunum maskeleri N95, N99 ve N100 olarak sınıflandırılabilir. Ayrıca maske üzerine yer alan solunum maskesi standartları içerisinde FFP, EN standartı 149:2001, EN143 standartı gibi bilgiler de yer almaktadır.

Cerrahi ve Solunum Maskeleri Kodlama Hizmeti

Üretici firmalar yukarıda belirtilen standartları ürünlerin üzerine kodlama yaparak bu standartları maske üzerinde belirtmek durumundadırlar. KN95 veya N95 olarak adlandırılan solunum maskesi çeşitleri ülkemizde üretimi yapılan ve üretimi gün geçtikçe artan ürünlerdendir.

Maske üzerine kodlama ihtiyaçlarınızı da karşılamak adına ise maske kodlaması için özel olarak geliştirilen EC-JET ECH-900 inkjet kodlama cihazlarımız ile müşterilerimizin kodlama çözümlerinde yanındayız. EC-JET ECH-900 termal inkjet kodlama cihazlarımız sayesinde solunum maskelerinde yer alan solunum maskesi standartlarını kodlama ihtiyaçlarınıza yüksek çözünürlüklü ve uygun maliyetler ile çözüm sunmaktayız.

Termal İnkjet Kodlama Makinaları