Ecos Elektronik Kodlama Makina Otomasyon Sistemleri Ltd. Şti.

Tarih Yazma Makinesi veya Tarih Kodlama Makinası Kullanım Alanları

Tarih Yazma Makinesi veya Tarih Kodlama Makinası Kullanım Alanları

Tarih kodlama makinası ya da tarih yazma makinesi olarak adlandırılan ürünler birçok farklı sektör ve alanda farklı çeşitleri ile kullanılmaktadır. Genel olarak inkjet kodlama makinası olarak adlandırılırlar. 

Peki bu cihazlar hangi amaç ve alanlarda kullanılır?

Örneğin gıda, kozmetik, ilaç sanayi gibi sektörlerde ürünlerin üzerine üretim, son kullanma ya da tavsiye edilen tüketim tarihi ve parti numarası gibi kodlamalar yapılarak son tüketiciye ürün hakkında bilgi vermek amacıyla kullanılır. Son tüketici için bu gibi ürünün üzerine yapılan kodlamalar ürünün tüketilip, tüketilmeyeceği ya da ne zaman tüketilmesi ile alakalı olarak bir referans niteliğindedir.

Kablo, plastik boru vb. üretim hattına sahip firmalar, inkjet kodlama makinaları ile ürünlerin üzerine ürün özellikleri, metraj bilgileri, varsa kalite standart bilgileri ve ürünün kendilerine ait olduğunu içeren firma bilgileri gibi kodlamalar yaparak, ürüne hem kimlik hem de marka değeri kazandırmaktadırlar.

Otomotiv sektörü, yedek parça ve elektronik parça üretimi yapan firmalar ise ürünlerin hangi marka ve modele ait olduklarını, marka logoları, ürün kodlarını içeren bilgileri kodlayarak ürünlerin ayırt edilebilmesini kolaylaştırmak vb. nedenler ile endüstriyel inkjet kodlama makinalarını tercih etmektedirler.

Örneklerde de görüldüğü gibi tarih yazma makinesi diye de adlandırılan inkjet kodlama makinaları gıda, kimya, sağlık, kablo, seramik, ahşap, kozmetik ürünleri, hijyenik ürünler, matbaa, ilaç, plastik ve plastik borular ve otomotiv sektörü olmak üzere üretim yapılan her alanda farklı amaçlar için kullanılmaktadır. 

Firmamız ise bu noktada sizlere ihtiyacınız olan tarih yazma makinelerini veya tarih kodlama makinalarını farklı sektör ve amaçlara yönelik olarak satış ve teknik servis hizmetiniz yapmaktadır.

İNJKET KODLAMA MAKİNALARI